Dziewięćdziesiąt elementów

przez | 14 maja, 2017

Człowiek potrzebuje do życia 90 elementów spożywczych:

60 minerałów, 16 witamin, 12 aminokwasów, 2 kwasy tłuszczowe.

Zanieczyszczenie i niedożywienie organizmu to przyczyna 80% chorób i niedomagań. Np. Brak wapnia powoduje około 147 rozmaitych zachorowań.

Spożywając posiłek nie myślimy o niezbędnych do życia substancjach, których potrzebujemy do prawidłowego funkcjonowania i regeneracji. Jeżeli chociaż jedną pominiemy, lub nie dostarczymy w odpowiedniej ilości, to wówczas nasz organizm nie przyswoi reszty.

Często z braku potrzebnego surowca, energii i nadmiaru toksyn, nasze komórki przestają prawidłowo funkcjonować. Pojawia się złe samopoczucie, zmęczenie, bóle głowy, nerwowość, bezsenność itp. W takiej sytuacji, chcąc sobie pomóc, najczęściej przyjmujemy różne medykamenty np. tabletki nasenne, uspokajające, przeciwbólowe itp., które na krótko eliminują przykre objawy.

W rezultacie, mimo chwilowego polepszenia samopoczucia, główna przyczyna problemów zdrowotnych, którą jest niewłaściwe odżywienie, nie zostaje rozwiązana. Po pewnym czasie ujemne objawy powracają ze zdwojoną siłą. I tak krok po kroku, obniża się odporność organizmu, pojawiają się infekcje, alergie, nadciśnienie, następuje przyrost masy ciała, skłonność do depresji oraz szereg innych dobrze nam znanych schorzeń.

Odżywiając się niewłaściwie, wcześniej czy później zaczynamy chorować. Dlatego …


Na blogu publikowane są artykuły z zakresu zdrowia i urody różnych autorów, dostępne w necie. Nie służą one jednak diagnozowaniu, leczeniu czy sugerowaniu metod leczenia. Udostępniam je, by pokazać problem i zwrócić uwagę na różnorodność stosowanych terapii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.