Lekarze o tym nie mówią

przez | 28 września, 2017
Wpis pochodzi z newslettera Poczta Zdrowia
Szanowny Czytelniku,
wiele osób po 50. roku życia jest przekonanych, że dba o swoje zdrowie wystarczająco, gdyż wykonuje zlecane przez lekarza badania.
Ale czy wiesz, że najnowsze badania naukowe dowodzą, że coroczne wykonywanie mammografii może przynieść więcej złego niż dobrego?
Podobnie jest z przesiewowym wykonywaniem badań w przypadku prostaty.
To tylko niektóre informacje z największych światowych instytutów badawczych, o których prawdopodobnie nie dowiesz się od swojego lekarza.
Lekarze na studiach otrzymywali zupełnie inne zalecenia, które dopiero teraz rzeczywistość weryfikuje. Szkoleni są zaś dziś głównie przez firmy farmaceutyczne i medyczne – które nie mają żadnego interesu w przekazywaniu im takich informacji.
Dużo prościej jest im ufać temu, co znane i powtarzalne, powielając schematy postępowania wyuczone na studiach i szkoleniach sponsorowanych.
Wystarczy zidentyfikować jednostkę chorobową i wypisać receptę na lek rekomendowany przez koncern farmaceutyczny.
Aż 9 na 10 starszych dorosłych ma jakiś typ przewlekłej choroby, a prawie 8 na 10 ma więcej niż jeden. Są więc duże szanse, że prędzej czy później jakaś choroba dotknie również Ciebie.
To co ma Ci pomóc, może Cię zabić
Nie licz na to, że o długość i jakość Twojego życia zadba służba zdrowia.
Czy wiedziałeś, że leki na receptę są 4. najczęstszą przyczyną zgonówna świecie. Brzmi to niewiarygodnie, a jednak to przerażająca prawda.
Już w kwietniu 1998 roku Washington Post alarmował: 106 000 osób w USA umiera co roku z powodu prawidłowo przepisanych leków!
To leki na serce, leki rozrzedzające krew i chemioterapeutyki – przepisywane przez lekarzy na najczęstsze choroby drugiej połowy życia – powodują wśród pacjentów najwięcej zgonów.
To, że Twój lekarz przepisał Ci lekarstwa, nie musi oznaczać, że są one bezpieczne.
Bardzo groźne dla zdrowia mogą być nawet popularne leki dostępne bez recepty.
Paracetamol reklamowany jest jako bezpieczny i jest zawarty w wielu lekach przeciwbólowych i lekach na przeziębienie. Tymczasem każde opakowanie zawiera jego śmiertelną dawkę i z łatwością możemy go przedawkować, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.
Już po zażyciu 4 g paracetamolu (to raptem 4 tabletki przy dawce 1000 mg) może wystąpić konieczność pilnego przeszczepu wątroby. Grozi to szczególnie osobom starszym lub spożywającym dużo alkoholu.
Ibuprofen powoduje uszkodzenia jelit, szczególnie po wysiłku fizycznym, a zjawisko to może zwiększać ryzyko zachorowania na choroby autoimmunologiczne, takie jak:
  • cukrzyca typu 1,
  • stwardnienie rozsiane,
  • reumatoidalne zapalenie stawów,
  • choroba Leśniowskiego-Crohna i inne
Inne popularne leki przeciwbólowe (koksyby i diklofenak) aż o 30% zwiększają częstość występowania incydentów sercowo-naczyniowych.
Podobnie wygląda problem z przyjmowanymi powszechnie lekami na cholesterol, cukrzycę typu 2, osteoporozę czy lekami przeciwlękowymi.
Codziennie milionom ludzi podaje się leki, które mają niebezpieczne skutki uboczne, podczas gdy istnieją naturalne sposoby na wiele powszechnych dolegliwości, bez leków lub przy ich minimalnym wykorzystaniu. Przemysł farmaceutyczny jest dzięki temu jednym z najbardziej dochodowych biznesów na świecie. 
Na szczęście nie musisz podążać tą samą drogą
Pomóż swojemu organizmowi regenerować się całkowicie naturalnie.
Choroby, które najczęściej rozwijają się z wiekiem, takie jak artroza, choroby układu sercowo-naczyniowego, demencja, rak, problemy ze wzrokiem i słuchem, można powstrzymać, a nawet pokonać, tylko dzięki uruchomieniu naturalnych procesów regeneracji Twojego organizmu.
Organizm człowieka nie jest maszyną, która zużywa się w miarę upływu lat.
Czy wiesz, że większość komórek w Twoim ciele ma mniej niż dwa lata?
Komórki w Twoich jelitach odnawiają się co 3 dni. Te w siatkówce oka – co 10 dni. Twoja wątroba, nerki, śledziona i płuca całkowicie odnawiają się co 300–500 dni. Nawet Twój szkielet odnawia się całkowicie co 10 lat.
Starzenie się nie oznacza „zużywania” się Twojego ciała. Jeśli się starzejesz, to tylko dlatego, że istnieją jakieś niedobory lub została zachwiana naturalna równowaga, co hamuje właściwą regenerację Twoich organów.
Dobra wiadomość jest taka, że wszystkie te niedobory i brak równowagi można korygować.Na blogu publikowane są artykuły z zakresu zdrowia i urody różnych autorów, dostępne w necie. Nie służą one jednak diagnozowaniu, leczeniu czy sugerowaniu metod leczenia. Udostępniam je, by pokazać problem i zwrócić uwagę na różnorodność stosowanych terapii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.