Siedem etapów zanieczyszczenia organizmu

przez | 14 maja, 2017

Czy warto się tym tematem zajmować?

Przyczyną powstawania wszystkich chorób jest zjawisko zwane TOKSEMIĄ. 

Toksemia, to zatrucie spowodowane akumulacją zbyt dużej ilości toksycznych odpadów, których ciało nie zdołało się pozbyć. W procesie zanieczyszczenia organizmu człowiek przechodzi siedem etapów, zapadając po drodze na tysiące chorób.

Etap pierwszy

Człowiek zewnętrznie wygląda zdrowo, czuje jedynie ogólne zmęczenie. Już ten fakt świadczy o rozpoczynaniu się zalegania złogów w kanałach nerwowych, które w rezultacie prowadzi do osteoporozy szyjnej.

Etap drugi

Zmęczeniu zaczyna towarzyszyć ból głowy, rwanie w stawach i mięśniach. Bez występowania jakichś konkretnych zachorowań. Może to świadczyć o nadmiernym nasyceniu organizmu pokarmem, który nie jest przystosowany do potrzeb konkretnego człowieka.

Etap trzeci

Pojawienie się różnych reakcji alergicznych to naturalne dążenie organizmu do wydalenia zanieczyszczeń. Stymulatorem mogą być najróżniejsze alergeny: pyłek kwiatowy, kurz, sierść zwierzęca, żywność, preparaty lecznicze itd. Gdy zanieczyszczenie organizmu przekroczy dopuszczalne granice, może rozpocząć się kaszel przechodzący w astmę, wydzielanie śluzu, flegmy, pojawiają się zmiany skórne. Zaczną się widoczne sygnały złego samopoczucia, takie jak łuszczyca, egzemy, cukrzyca, itp. U kobiet występują zaburzenia ginekologiczne w postaci różnych wydzielin. Do trzeciego etapu zaliczana jest również taka nierzadka u dzieci choroba, jak moczenie nocne.

Etap czwarty

Objawia się w postaci chorób związanych z zastojem w rodzaju torbieli, włókniaka, brodawczaka, polipa, zakrzepowego zapalenia żył, obrzęków, itd., a także odkładaniem się pokładów tłuszczu. Wystąpienie na ciele brodawczaków świadczy o pojawieniu się polipa w którejś części jelit.

Etap piąty

Towarzyszą mu choroby związane z deformacją tkanek łącznych organów, reumatyzm i zapalenie wielostawowe, przy których kwas moczowy, stanowiący produkt złej przemiany materii, odkłada się w stawach i mięśniach.

Etap szósty

Temu etapowi odkładania złogów w organizmie towarzyszy zanieczyszczenie osadami biochemicznymi kanałów nerwowych w taki sposób, że przekazywanie przez nie sygnałów staje się niemożliwe. Wynikają z tego niedobory, paraliże, choroba Parkinsona itp.

Etap siódmy

Końcowe stadium zanieczyszczenia organizmu, nieodwracalne choroby związane z rozkładem komórek i organów, tj. rak.

Rak to zemsta natury za nieprawidłowo spożyte pożywienie (dr. Gerson, genialny lekarz i naukowiec, który już 80 lat temu, odkrył przyczyny powstawania raka).

Nie istnieje łatwiejszy sposób na pozbycie się z organizmu toksyn, niż wypłukanie ich za pomocą wody. Sama woda nie zdziała jednak tak wiele jak oczyszczające napoje sporządzone na jej bazie. Ale o tym w innym artykule. 


Na blogu publikowane są artykuły z zakresu zdrowia i urody różnych autorów, dostępne w necie. Nie służą one jednak diagnozowaniu, leczeniu czy sugerowaniu metod leczenia. Udostępniam je, by pokazać problem i zwrócić uwagę na różnorodność stosowanych terapii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.