Siedem etapów zanieczyszczenia organizmu

przez | 14 maja, 2017

Czy warto się tym tematem zajmować?

Przyczyną powstawania wszystkich chorób jest zjawisko zwane TOKSEMIĄ. 

Toksemia, to zatrucie spowodowane akumulacją zbyt dużej ilości toksycznych odpadów, których ciało nie zdołało się pozbyć. Doskonale ten problem opisuje Dr. John H. Tilden, w książce „Toksemia – przyczyna wszystkich chorób”.

Zanieczyszczenie organizmu toksynami to powszechny problem. Toksyny znaleźć można wszędzie. Konserwanty, barwniki, aromaty oraz inne chemiczne dodatki w żywności. Pestycydy, którymi spryskiwane są warzywa i owoce. Najwięcej szkodliwych substancji znajdziemy w wysoko przetworzonych potrawach oraz fast foodach. Toksyny mogą gromadzić się pod wpływem spożywania alkoholu, picia dużych ilości kawy oraz palenia papierosów. Szkodliwe substancje odkładają się w organizmie nawet pod wpływem wdychania zanieczyszczonego powietrza. Słowem, bardzo trudno wyeliminować toksyny z naszej rzeczywistości. A jakie są skutki zanieczyszczenia organizmu?

W procesie zanieczyszczenia organizmu człowiek przechodzi siedem etapów, zapadając po drodze na tysiące chorób.

Etap pierwszy

Człowiek zewnętrznie wygląda zdrowo, czuje jedynie ogólne zmęczenie. Już ten fakt świadczy o rozpoczynaniu się zalegania złogów w kanałach nerwowych, które w rezultacie prowadzi do osteoporozy szyjnej. Pierwsze skutki zanieczyszczenia organizmu łatwo zignorować lub pomylić z innymi dolegliwościami. Mogą być to nieprzyjemne problemy występujące po spożyciu ciężkich potraw takie jak wzdęcia, uczucie ciężkości, zgaga … . Wtedy często jest to sygnał, że nasz organizm został obciążony toksynami. Wiele osób przypisuje te dolegliwości problemom z żołądkiem, a to błąd. Skutków zanieczyszczenia może być jednak znacznie więcej: zaparcia, bóle brzucha, bóle głowy, przemęczenie, rozdrażnienie, senność, a nawet trądzik. Ignorowanie tego stanu może mieć opłakane skutki.

Etap drugi

Zmęczeniu zaczyna towarzyszyć ból głowy, rwanie w stawach i mięśniach. Bez występowania jakichś konkretnych zachorowań. Może to świadczyć o nadmiernym nasyceniu organizmu pokarmem, który nie jest przystosowany do potrzeb konkretnego człowieka.

Etap trzeci

Pojawienie się różnych reakcji alergicznych to naturalne dążenie organizmu do wydalenia zanieczyszczeń. Stymulatorem mogą być najróżniejsze alergeny: pyłek kwiatowy, kurz, sierść zwierzęca, żywność, preparaty lecznicze itd. Gdy zanieczyszczenie organizmu przekroczy dopuszczalne granice, może rozpocząć się kaszel przechodzący w astmę, wydzielanie śluzu, flegmy, pojawiają się zmiany skórne. Zaczną się widoczne sygnały złego samopoczucia, takie jak łuszczyca, egzemy, cukrzyca, itp. U kobiet występują zaburzenia ginekologiczne w postaci różnych wydzielin. Do trzeciego etapu zaliczana jest również taka nierzadka u dzieci choroba, jak moczenie nocne.

Etap czwarty

Objawia się w postaci chorób związanych z zastojem w rodzaju torbieli, włókniaka, brodawczaka, polipa, zakrzepowego zapalenia żył, obrzęków, itd., a także odkładaniem się pokładów tłuszczu. Wystąpienie na ciele brodawczaków świadczy o pojawieniu się polipa w którejś części jelit.

Etap piąty

Towarzyszą mu choroby związane z deformacją tkanek łącznych organów, reumatyzm i zapalenie wielostawowe, przy których kwas moczowy, stanowiący produkt złej przemiany materii, odkłada się w stawach i mięśniach.

Etap szósty

Temu etapowi odkładania złogów w organizmie towarzyszy zanieczyszczenie osadami biochemicznymi kanałów nerwowych w taki sposób, że przekazywanie przez nie sygnałów staje się niemożliwe. Wynikają z tego niedobory, paraliże, choroba Parkinsona itp.

Etap siódmy

Końcowe stadium zanieczyszczenia organizmu, nieodwracalne choroby związane z rozkładem komórek i organów, tj. rak.

Nowotwór jest swego rodzaju sygnałem alarmowym naszego organizmu. To on informuje nas, za pośrednictwem komórek, że posiada niedobory wartościowych składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania. Długotrwałe niedobory wartościowych składników odżywczych prowadzi do zmian w procesach biochemicznych komórek. Komórki stają się beztlenowcami i zaczynają odżywiać się glukozą.

Zagłębiając się w analizę przyczyn powstawania nowotworów, dowiadujemy się, że komórki nowotworowe odżywają się glikolizą beztlenową. Produktem ubocznym w procesie żywieniowym komórek nowotworowych są spore pokłady pirogronianu i kwasu mlekowego. W ten sposób dochodzi do obniżenia pH (około 6,9), w którym zdrowe komórki nie są w stanie prawidłowo funkcjonować. Podwyższenie pH do 7,5 jesteśmy w stanie skutecznie odkwasić nasz organizm.

Rak – zamiast zwalczyć przyczyny, walczą z objawami!

Wszyscy obawiamy się raka, głównie ze względu na fakt, iż w naszym pośrednim lub bezpośrednim otoczeniu znajdują się osoby, które cierpią na wszelkiego rodzaju nowotwór. Każdy z nas myśli, że rak jest chorobą nieuleczalną. Bezprecedensowe jest to, że jest to choroba śmiertelna. Niestety, ale rak nie jest chorobą, jest bardzo dochodowym biznesem, a ludzie generują gigantyczne zyski dla koncernów farmaceutycznych.

Źródło: https://www.stolicazdrowia.pl/

Rak to zemsta natury za nieprawidłowo spożyte pożywienie (dr. Gerson, genialny lekarz i naukowiec, który już 80 lat temu, odkrył przyczyny powstawania raka).

Nie istnieje łatwiejszy sposób na pozbycie się z organizmu toksyn, niż wypłukanie ich za pomocą wody. Sama woda nie zdziała jednak tak wiele jak oczyszczające napoje sporządzone na jej bazie. Ale o tym w innym artykule. 


Na blogu publikowane są artykuły z zakresu zdrowia i urody różnych autorów, dostępne w necie. Nie służą one jednak diagnozowaniu, leczeniu czy sugerowaniu metod leczenia. Udostępniam je, by pokazać problem i zwrócić uwagę na różnorodność stosowanych terapii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.