Tlenek azotu

To aktywny biologicznie związek, produkowany w naszym ciele, który spełnia wiele niezwykle ważnych funkcji fizjologicznych. Wzmacnia mięśnie i odporność, ratuje serce i wzmacnia potencję. Reguluje napięcie pomiędzy naczyniami krwionośnymi, co wpływa na regulację ciśnienia tętniczego krwi. Wpływa także na odśrodkowy układ nerwowy poprawiając pamięć i obwodowy układ nerwowy oddziałując na przepływ krwi, funkcje endokrynne oraz motorykę przewodu pokarmowego. Bez tlenku azotu nie jest możliwa erekcja członka oraz wiele procesów immunologicznych.

Uczeni Louis Ignarro, Ferio Murad i Robert Furchgott otrzymali nagrodę Nobla w dziedzinie fizlologii i medycyny za badania nad tlenkiem azotu.

Tlenek azotu – w skrócie NO –  przenika nasze ciało od stóp do głowy, towarzysząc nam w zdrowiu i chorobie. Z uwagi na nieduże rozmiary cząsteczki i lipofilowość, swobodnie przedostaje się przez błony komórkowe (błony biologiczne) bez pośrednictwa układów transportujących. Przyniósł ulgę niezliczonym rzeszom pacjentów i pozwolił firmom farmaceutycznym na zarobienie grubych milionów.

  • Pod wpływem tlenku azotu dochodzi do powstania nowych, cienkościennych naczyń krwionośnych.
  • Przyczynia się do rozluźnienia mięśni gładkich znajdujących się w naczyniach krwionośnych, obniżając ciśnienie krwi.
  • Hamuje zlepianie się płytek krwi, zmniejszając jej krzepliwość.
  • Odgrywa rolę neuromodulatora w układzie nerwowym, wpływając m.in. na pamięć.
  • Uaktywnia miejscowy przepływ krwi (bierze udział w procesie powstawania erekcji).
  • Korzystnie wpływa na wychwyt glukozy przez komórki mięśniowe.
  • Stymuluje wzrost nowych mitochondriów, przez co znacznie podnosi zdolności wysiłkowe.
  • Zwiększa pojemność tlenową oraz powoduje zmniejszenie kosztu energetycznego wysiłku, przez co podnosi wydolność organizmu.

Zastosuj najprostszą metodę aktywowania Tlenku azotu w swoim organizmie. Już teraz możesz zadbać o swoje serce i system naczyniowy dzięki NITRO QuBIT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.